חברות לניהול פרויקטים

חברות לניהול פרויקטים

תוכן עניינים

מאז שעולמות הייצור, ההייטק והעסקים פועלים במתכונת של פרויקטים, הוקמו לא מעט חברות לניהול פרויקטים, המעניקות משירותיהן לארגונים וחברות הזקוקים לכך.

מנעד השירותים בא לענות על הצורך במנהלי פרויקטים מקצועיים, בניהול מקצועי של פרויקטים, כולל הקמת גוף או מנהלת PMO שמתפקידו לרכז את כלל הפרויקטים בארגון ולנהל אותם תחת מתודות, בקרה ופיקוח רצופים.

יותר ויותר חברות, מסתייעות כיום במנהלי פרויקטים חיצוניים לניהול פרויקטים בחברותיהן. אנו מהחברות המובילות בארץ בניהול פרויקטים והדרכות/הסמכות של מנהלי פרויקטים!

חברת RBS Projects הינה מהחברות לניהול פרויקטים שמובילות בישראל במתן מגוון שירותים בתחום, כולל קורס הכנה להסמכת PMP שהיא מעבירה בשיתוף עם הטכניון בקמפוס בחיפה ובקמפוס בשרונה בתל אביב.

ניהול פרויקטים היום, נחשב לתחום מקצועי הדורש הסמכות, ניסיון וידע שהנם קריטיים להובלת ולהצלחת פרויקטים. לכן מספקת חברתינו שירותים שהיא מציעה ללקוחותיה, הן ברמת מנהלי פרויקטים במיקור חוץ, הן הכשרת והדרכת עובדים ועוד.

מה עושה מנהל הפרויקטים / חברת ניהול פרויקטים ?

 • תכנון וביצוע תכניות עבודה של פרויקטים
 • אינטגרציה בין תכניות ופרויקטים
 • תכנון ובקרה של לוחות זמנים, ביצוע הערכות וזיהוי בעיות
 • תכנון התקציב של הפרויקט, מול הכנסות ועלויות
 • ניהול משאבים בארגון, בהתאם לסדרי העדיפויות של הפרויקטים
 • הובלת ישיבות בקרה, מול ניהול שינויים ובכלל
 • הכנת דוחות סטאטוס תקופתיים
 • תמיכה, סיוע והכשרת מנהלי הפרויקטים של הארגון
 • מעקב רצוף אחר התקדמות הפרויקט, זיהוי בעיות ומציאת פתרונות
 • הפעלת תכניות פעולה מול זיהוי סיכונים
 • ראייה כוללת של הפרויקטים בארגון, השפעתם זה על זה וקבלת החלטות

איך יכול ניהול פרויקטים לתרום לכל חברה / ארגון?

ניהול פרויקטים הוא ניהול של משימה גדולה המורכבת ותלויה ברצף של אנשי תכנון, אנשי ביצוע ואנשי בקרה. זהו למעשה ענף ב"מדעי הניהול" העוסק בניהול של פרויקטים המוגדרים בתקציב ובזמן.

המטרה של פרויקט היא לייצר שירות, מוצר או תוצאה ייחודיים, תוך יישום של כלים, שיטות, מיומנויות ושימוש בידע רלבנטיים. המטרה הסופית היא לנהל פרויקט מוצלח שיש לו מראש דרישות, תכולה מספקת, תכנון מוקפד, מקיף ושלם, מעורבות של המשתמשים ושל ההנהלה הבכירה וכמובן את כל המשאבים הנחוצים.

חברות הזקוקות לניהול פרויקטים ע"י מנהלי הפרויקטים שלנו, עושות זאת מטעמים של חוסר ידע וניסיון, היעדר יכולת לבצע תכנון ובקרה וגם חוסר במנהלי פרויקטים בנקודת זמן נתונה. פעמים רבות אנו גם נדרשים לנהל פרויקט "תקוע", פרויקט מורכב מדי, או פרויקט כזה שסטה מהתוכנית ויש קושי בהשבתו למסלול.

חברות לניהול פרויקטים, מעסיקות אנשי מקצוע מומחים מנוסים בתחום הניהול פרויקטים, אשר מטמיעות שיטות חדשות, ידע ותוכנות ייעודיות וכך הן מצליחות "להרים" ולסיים בהצלחה כל פרויקט על מגבלותיו ומסגרותיו.

חברות ניהול פרויקטים - RBS PROJECTS LTD

תפקידן ומשימותיהן של חברות ניהול פרויקטים בפירוט

הדרכת עובדים:

אנו מעבירים הדרכות מקצועיות לעובדי חברות, למנהלי פרויקטים ולגורמים אחרים בתוך ארגונים ובחברות, המעורבים או מהווים חלק מצוותי ניהול פרויקטים בארגון.

ההדרכות מתמקדות בנושאי ניהול בכלל ובניהול פרויקטים בפרט על סמך מתודולוגיות של מדריך ה-PMBOK® GUIDE מטעם ה-PMI הארגון העולמי לניהול פרויקטים. בנוסף, כוללות ההדרכות סדנאות שונות לרכישת מיומנויות ניהוליות חשובות ולפיתוח כישורים אישיים הנדרשים מכל מנהל פרויקט, הן בהיבט המקצועי והן בהיבט האישי.

בין נושאי הלימוד: מהם המודלים השונים של התקשרויות בשיטות שונות, ניהול סיכונים, תכניות אסטרטגיות בקרה ומעקב, ניהול אינטגרציה ושינויים, ניהול תכולה, זמן, תקציב, מהו מכרז? ועוד.

מיקור חוץ וקבלנות משנה:

חברות לניהול פרויקטים, כדוגמת: RBS Projects משמשות זרוע החברה לניהול פרויקטים בחברות ובארגונים רבים, במתכונת של שירותים במיקור חוץ.

מנהלי הפרויקטים הבכירים של החברה, מעניקים מהידע והניסיון שלהם ומנהלים את הפרויקטים של הארגון, תוך הטמעת מתודולוגיות, נהלים, מערכות מידע, תוכנות ועוד כלים ועזרים הנדרשים לניהול מתקדם של פרויקטים. השירות ניתן לחברות שאינן מעסיקות מנהלי פרויקטים מקצועיים או סיוע למנהלי פרויקטים קיימים הזקוקים לתמיכה ולהובלה של מנהלי פרויקטים מנוסים או לחברות הנמצאות בצמיחה ובחוסר במשאבים.

ממחקרים עלה כי כאשר מנהלים פרויקטים עם מתודולוגיות סדורות, יש הצלחה של 90% לעומת 30% בפרויקטים שלא נהגו כך. פנייה אל חברות לניהול פרויקטים היא הבחירה הטובה והיעילה ביותר בשביל הארגון שלך.

הקמת גוף PMO בתוך ארגון:

PMO) Project Management Office), הינו משרד ניהול פרויקטים, המוקם בתוך ארגון או חברה, שיש להם פרויקטים מורכבים, או שמעוניינים לרכז את הפרויקטים שלהם תחת "מטרייה" אחת של תכנון, ניהול ובקרה.

תחומי אחריותו ותפקידיו של משרד לניהול פרויקטים, משתנים בהתאם לצורך של כל ארגון, אך התפקיד העיקרי שלו הוא להוות זרוע תכנון וניהול אחראית על הפעילות הפרויקטלית של הארגון.

מערך זה מרכז את כל הידע המקצועי בתחום, והקמתו נועדה לשפר, לייעל, לקבוע סטנדרטים ולעבוד לפי מתודולוגיות של ניהול פרויקטים, תוך הטעמת שיטות גישות, תוכנות ועוד.

"חילוץ" של פרויקט תקוע – תפקידן של חברות ניהול פרויקטים:

פרויקט צריך לייצר תוצרים טובים, מהירים ואיכותיים בזמן מוגדר מראש.

לכן הוא צריך להיות "על המסלול" ולתפקד באופן מיטבי. פרויקט כושל יש "לחלץ" משום שדומה הדבר למשאית ענקית התקועה בצד הכביש המהיר והדבר הראשון שיש לעשות זה לחלצה. במושגים של פרויקט, יש לאתר את הסיבות לכישלונו ולתקנן. יש מנעד רחב של סיבות העלולות לגרום לכישלון פרויקט. ביניהן ניתן למנות: היעדר תיאום בין צוותי הפרויקט ובינם לבין עצמם, לבין ספקים, לבין גורמים אחרים בחברה. היעדר מנהיגות ברורה להובלת הפרויקט, כמו גם חוסר של בקרת שינויים מתאימה. מבנה ארגוני לא מתאים, קריטריונים בלתי נהירים של קבלה, ריבוי ועדות, בחירת נציגים לא מתאימים, היעדר מבנה הולם לניהול הפרויקט ועוד.

במקרה כזה, מנחה חברת RBS projects את מנהלי הפרויקטים שלה לקחת "צעד אחד לאחור", לזהות את הגורמים השיטתיים הגורמים לבעיות אלה, ולהתייחס לפרויקט כאל פרויקט חדש ולא כאל פרויקט כושל. יש הרבה מוטיבציה ויכולת לפרספקטיבה חדשה, בניסוח ובהגדרה האלה.

The Project Management Professional (PMP) is a registered mark of the Project Management Institute, Inc.

סיכום:

סוג שירות: חברה לניהול פרויקטים

כתב: חברות לניהול פרויקטים

שם הספק: RBS Projects Ltd

מיקום: ישראל

תיאור: מאז שעולמות הייצור, ההייטק והעסקים פועלים במתכונת של פרויקטים, הוקמו לא מעט חברות לניהול פרויקטים, המעניקות משירותיהן לארגונים וחברות הזקוקים לכך.מנעד השירותים בא לענות על הצורך במנהלי פרויקטים מקצועיים, בניהול מקצועי של פרויקטים, כולל הקמת גוף או מנהלת PMO שמתפקידו לרכז את כלל הפרויקטים בארגון ולנהל אותם תחת מתודות, בקרה ופיקוח רצופים. חברת RBS Projects הינה מהחברות לניהול פרויקטים שמובילות בישראל במתן מגוון שירותים בתחום, כולל קורס הכנה להסמכת PMP שהיא מעבירה בשיתוף עם הטכניון בקמפוס בחיפה ובקמפוס בשרונה בתל אביב.