מה זה PMI ?

מה זה PMI ?

תוכן עניינים

ארגון ה-PMI -Projects management Institute הינו ארגון בינלאומי, אשר הוקם בארצות הברית, במטרה לרכז ולמסד את תקני ניהול הפרויקטים, ולהפוך את המקצוע של ניהול הפרויקטים לנדבך משמעותי בשיפור התוצאות העסקיות של הארגונים בהם מבוצעים הפרויקטים.

ארגון ה-PMI הינו מלכ"ר והוא הוקם בשנת 1969 על ידי יוצאי נאס"א בארה"ב ובמשך שנים עסק בגיבוש ידע הנדרש בדיסציפלינות שונות מכל מנהל פרויקט.

עד כה פרסם מכון ה- PMI שש מהדורות של תקני ניהול פרויקטים – PMBOK GUIDE, ועל פי תקנים אלה נערכים מבחני הסמכה בניהול פרויקטים. תקן ניהול הפרויקטים הוכר ע"י מכון התקנים הלאומי האמריקאי (ANSI) בשנת 2000.

בארגון חברים היום כמיליון מנהלי פרויקטים מכל העולם. עד היום עברו למעלה מ-800,000 מהם את בחינות ההסמכה מטעמו PMP– Project Management Professional.

בנוסף, יש לארגון כ-274 סניפים ותתי-סניפים בכ-100 מדינות בעולם, והוא מקיים ימי עיון, הרצאות, הדרכות וסדנאות ומוציא את ה-PMBOK GUIDE במהדורות מעודכנות מעת לעת.

מה מטרת ארגון ה-PMI ?

מטרת העל של הארגון, הנה למקצע את עולם ניהול הפרויקטים, הן על ידי ידע והן על ידי הסמכות שמעניק הארגון למנהלי פרויקטים מכל העולם, העוברים בהצלחה את המבחנים הדרושים. ההסמכות הללו נועדו "להרים את רף" המקצוע ולהגדיר מומחים בתחום, ממש כמו מבחני הסמכה שיש למקצוע המשפטים, ראיית חשבון ועוד.

ההסמכות ושיטות העבודה שנקבעו כנאותות ורצויות בידי ה- PMI, הן שקובעות את הסטנדרטים המקצועיים הדרושים למנהלי פרויקטים ולאנשי PMO.

האוחזים בהסמכות אלו, זוכים למשכורות יותר גבוהות ומבוקשים מאוד למשרות בכירות בתחום ניהול פרויקטים.

היום קיימת מגמה ברורה מאד להעדיף מנהלי פרויקטים בעלי הסמכת PMP  של ארגון ה-PMI העולמי.

מה זה PMI - מאמר של RBS PROJECTS

הסמכת PMP מטעם ארגון PMI

חברת RBS Projects Ltd הנה מהמובילות היום בלימודי הכנה לקראת מבחן ההסמכה Project Management Professional –  PMP של הארגון העולמי PMI.

החברה הינה "ספק הדרכות מאושר" REP  # 3048 היחיד בארץ.

הקורס "מתודולוגיות מתקדמות בניהול פרויקטים לקראת הסמכת PMP", נערך בשיתוף עם הטכניון בקמפוס בחיפה ובקמפוס בשרונה בתל אביב.

הסמכת PMP נועדה לשמור על רמת מקצוענות של מנהלי פרויקטים. לשם כך, ייסד הארגון תכניות הסמכה בעלות 3 רמות הסמכה והוכחת יכולות מקצועיות.

הקורס נועד להקנות למשתתפים מעבר לידע, גם כלים אופרטיביים אשר יגדילו את הצלחתו של כל פרויקט.

לצורך קבלת ההסמכה יש לעבור מבחן עם 200 שאלות אמריקאיות שניתן לגשת אליו ב-10 שפות שונות.

ללמוד באמצעות חברת RBS PROJECTS

מנהלי הפרויקטים של החברה לניהול פרויקטים RBS Projects , האמונים על העברת תכני הקורס, הכשירו בארץ מעל לעשרים אלף מנהלי פרויקטים.

מסקר שנערך בארה"ב עלה, כי מנהלי פרויקטים בעלי הסמכת PMP  משתכרים ב-10% יותר ממנהלי פרויקטים ללא הסמכה זו.

PMBOK and PMP are registered marks of the Project Management Institute, Inc*