ייזום והקמת מערך PMO

ייזום והקמת מערך PMO

תוכן עניינים

הקמת מטה PMO – זהו הגוף האחראי על ניהול פרויקטים בחברה. תהליך זה, הוא מסוג השירותים שמעניקה חברת RBS Projects.

לארגונים וחברות שזקוקים לגוף שיתמוך במנהלי הפרויקטים וינהיג מתודה ברורה באשר לכלל הפרויקטים של החברה, בהתאם למבנה הארגון ולפי הצרכים והדרישות של כל פרויקט.

גוף ה- PMO, ירכז את כל הפרויקטים תחתיו, ולמנהליו תהיה האפשרות לראות בראייה כוללת את כל הפרויקטים של החברה, ליצור סדרי עדיפויות, לנהל את מנהלי הפרויקטים של כל פרויקט ולבצע עוד הרבה מאוד פעולות שיאפשרו לחברה לבצע פיקוח, בקרה, השוואה וקבלת החלטות נכונה בעיקר במצב של ריבוי פרויקטים בו זמנית.

כל ארגון חייב היום מערך PMO:

בעולם תחרותי והישגי כמו היום, ובמצב בו כמעט כל ארגון וחברה, מבצעים משימות רבות תחת ההגדרות של פרויקטים, דרוש מערך ניהול, פיקוח ובקרה. זאת, בעיקר לאור החוליים המאפיינים את עולם הפרויקטים כמו אי עמידה בלוחות זמנים, בתכולה ובתקציב שהוגדרו ועוד. לעיתים הכשלים כל כך גדולים, שאין ברירה אלא להפסיק את הפרויקט, ולהודיע על כישלון.

מערך ניהול פרויקטים, אשר מתנהל במקצועיות ועושה "סדר" בפרויקטים של החברה, יכול להבין בתמונה כוללת מה קורה עם כל פרויקט, מיהו מנהל הפרויקט האמון עליו, איך הוא מתנהל, האם הוא עומד במשימות ובשלבי הפרויקט ועוד.

במידת הצורך, פעמים רבות, תומך גוף ה- PMO במנהלי הפרויקטים באופן של שינויים בפרויקטים וקבלת החלטות, גילוי גמישות ועוד התאמות התורמות להתקדמות הפרויקט עד לסיומו. יתרון נוסף של מערך הניהול פרויקט בא לידי ביטוי על ידי ריכוז כל הפרויקטים תחתיו – דבר המאפשר לקבל תמונה ברורה על ההשלכות ההדדיות של הפרויקטים על פרויקטים אחרים ולפעול בהתאם.

מהו תפקידו של מערך PMO ?

מערך PMO – הוא משרד ניהול פרויקטים נחוץ בכל ארגון או חברה שיש להם פרויקטים רבים או מורכבים.

בנוסף, אחראי הגוף הזה על פיקוח רצוף של פרויקטים. כך מצטמצם הסיכוי שנושאים מסוימים "יפלו בין הכיסאות" ויגררו אחריהם עוד כשלים שיפגעו בהתקדמות הפרויקט. בנוסף אחראי גוף זה על גיבוש תפיסה ומתודולוגיות בניהול פרויקטים, תוך התאמתם לסוג הפרויקט והיעדים שלו.

מערך PMO יעיל עשוי לבצע שינויים בפרויקטים, תוך כדי גילוי בעיות וטיפול בהן, לגלות גמישות נדרשת במצבי משבר, ולקבל החלטות נכונות עבור הפרויקט ועבור הלקוח. בארגונים בהם יש מערך ניהול פרויקטים יש אחוזי הצלחה גבוהים יותר של פרויקטים, התייעלות יותר נכונה, עמידה בלוחות הזמנים ובתקציב והשגת היעדים המתוכננים, הכל בזכות הסיוע שמגיש הגוף הזה למנהלי הפרויקטים בחברה.

מעקב ובקרה על מספר פרויקטים:

ארגונים רבים היום מבינים את חשיבות ניהול הפרויקטים באופן הכי מקצועי.

יחד עם זאת, לעיתים רבות, עקב ריבוי פרויקטים, יש חריגות משמעותיות בזמן, בתקציב ובתכולה מהתוכניות. במצב הזה יוכל גוף הניהול פרויקטים לייצר תהליך של ניהול פורטפוליו פרויקטים, אשר יצור את ההיררכיה של הפרויקטים, סדרי העדיפויות, תוך התאמתם לאסטרטגיה של הארגון, לייעול התפוקות שלו ולהשגת יעדים.

פנו עוד היום ל-RBS PROJECTS להקים אצלכם גוף ניהול פרויקטים מוצלח.

 

קרא/י גם על: קורס PMO

סיכום:

סוג שירות: ייזום והקמת מערך PMO

שם הספק: RBS projects Ltd, דב הוז 28, קרית אונו,5555624 , Telephone No.052-733-7777

מיקום: ישראל

תיאור: מערך PMO יעיל עשוי לבצע שינויים בפרויקטים, תוך כדי גילוי בעיות וטיפול בהן, לגלות גמישות נדרשת במצבי משבר, ולקבל החלטות נכונות עבור הפרויקט ועבור הלקוח. בארגונים בהם יש מערך ניהול פרויקטים יש אחוזי הצלחה גבוהים יותר של פרויקטים, התייעלות יותר נכונה, עמידה בלוחות הזמנים ובתקציב והשגת היעדים המתוכננים, הכל בזכות הסיוע שמגיש הגוף הזה למנהלי הפרויקטים בחברה.